wtorek, 20 stycznia 2026

Wiersz

 Jakiego znów dokonasz wyboru?

Gdzie będziesz szukać rady?

Czy szklaną kulę dopuścisz do głosu?

Czy znów sam pozostawisz swe ślady?

Ile wróżb pojawi się na twej drodze,

Czy będzie ich tyle co gwiazd?

Skąd znajdziesz w sobie siły na zgodę,

by przyjąć to co los dla ciebie ma?

Jak przyjmujesz ostrzeżenie,

czy zatrzymać się zdołasz?

Kim jest twój prawdziwy sprzymierzeniec,

Czy dobrze go poznasz jeśli schowa swą twarz?

Rozkład kart odbiciem ludzkich spraw,

nieustannie przez twą myśl odrzucony..

Jakoś to będzie, dam sobie radę.

Zaklinasz rzeczywistość, uprzedzony 

Z przeznaczeniem nie da się wygrać,

Zawsze popchnie cie tam co dla Ciebie ma

nie daje swej mrocznej strony poznać

dopóki nie złapie cie w swe sidła

dopóki nie splącze wszystkich ścieżek

dopóki nie zwiedzie cie odwagą 

Gdy drogę ucieczki już zabierze

Staniesz się jego kolejną ofiarą.

Wahadełko a pogoda

 Świetnym sposobem na ćwiczenie jest próba przewidywania pogody.. wahadełko w tej kwestii jest całkiem dokładne:) na planszy rozpisałam sobie takie warunki pogodowe, które mnie najbardziej interesują i przed którymi chciałabym być uprzedzona czyli mróz, opady śniegu, wietrzna pogoda( wiatr szczególnie jest dokuczliwy przy jeździe na rowerze a jeżdżę dużo), opady deszczu, mglista pogoda, zachmurzenie, mżawka (duża wiloć w powietrzu), burza (poluje na burze bo potrzebna mi woda burzowa do celów magicznych), upały ( najbardziej przezemnie  znienawidzone:/ ), i na końcu zwykła słoneczna bezchmurna pogoda.. 

Robiąc wróżby miesieczne z planszą czasu czasem w ramach ćwiczeń pytam np kiedy powinnam uważać na burzę? Pokazało 10 sierpnia i tak tego dnia wybraliśmy się na wycieczkę rowerową i w drodze powrotnej zbliżała się burza. Musieliśmy przyspieszyć żeby zdążyc do domu przed deszczem. Udało się w ostatniej wręcz chwili;) 

 

Magiczne sprawy

 3 lutego 2019 roku rzuciłam palenie papierosów. Niby nic szczególnego, ale bardzo dobrze pamiętam tamten dzień. W tamtej chwili wyraźnie było czuć opiekę i ingerencję sił wyższych. Ciężko jest to opisać słowami,ale spróbuję tu przedstawić jak niezwykle było to wydarzenie w moim życiu..

Tamtego dnia ćwiczyłam trochę z wahadełkiem. Z ciekawości sprawdzałam jak bardzo nałóg palenia wyrządził szkody we mnie i paru innych palaczach w moim otoczeniu. Rozmyślałam nad tym ,co będzie jeśli zrobi się "poważniej"? Co będzie jeśli faktycznie zachoruje na tego raka. Kto w tedy przy nim będzie? Kto mi będzie pomagał? Kto będzie ze mną czy do mnie jeździć do szpitala? Na myśl przychodziła mi tylko jedna osoba. Mąż. I w tedy przyszło jeszcze jedno pytanie. Czy on sobie na to zasłużył? On nie palił. A przez mój nałóg mógł uwikłać się w problemy palacza mimo, że nie miał nic z tym wspólnego. Miałam mieszane uczucia. Głównie współczucie dla niego z racji tego co może go czekać..Tak poprostu. I w tedy jakby mnie olśniło, dokładnie jakby spłynęła na mnie jakaś łaska (nie mylić z czymś katolickim) jakby ktoś zdjął mi jakieś klapki z oczu i wyłączył guziki w mózgu. Była godzina 15.20 i w tamtej właśnie chwili wiedziałam na 200% że w życiu nie zapale już ani jednego papierosa. To nie było postanowienie podjęcia walki. Wiedziałam,że tak już będzie. Koniec. Nic więcej. Wiedziałam to jakbym znała swoją przyszłość i już.
Chwilę po tym miałam uczucia wzruszenia jakby to było jakieś wzniosłe wydarzenie. Potem przyszła rozpacz nad zniszczonym zdrowiem i przetraconą na to fortuną. I żal, że tak długo było się tak głupim. Powiedziałam mężowi co i jak. Nie wziął tego na poważnie i wcale się nie dziwię, przecież powtarzałam jak mantrę,że nigdy tego nie rzuce, bo przecież ja tak lubię palić😁
Niecierpliwie czekałam aż wreszcie upłynie trochę czasu. Aż wreszcie wszyscy co powinni dowiedzą się o moim zerwaniu z nałogiem. A raczej o zerwaniu nałogu ze mną! Bo nic nie musiałam robić. Mieć silnej woli. Walczyć z pokusą czy głodem. Absolutnie nic.
Ciekawe jest to ,że 4 dni wcześniej po raz pierwszy zapaliłam świecę intencyjną.. I choć intencja dotyczyła zupełnie czegoś innego to może rzucenie palenia było jakimś kluczem do jej zrealizowania się:) a może poprostu świat chciał mi pokazać coś nad czym się zastanawiałam od dawna. Mianowicie jakim cudem ludzie,którzy palą po 30, 40 lat nagle przestają to robić?? Nie wiem czemu było to dla mnie jakieś niepojęte:) ale teraz już to wiem.


Szukanie przedmiotów

 Najpopularniejsza metoda szukania z wahadełkiem to ta z pomocą mapy lub planu domu. Trzymamy wahadełko nad rysunkiem pomieszczeń w domu i pytamy czy w tym miejscu znajduje się przedmiot x? Przesuwamy wahadełko i obserwujemy w którym momencie wykona ruch.

Można najpierw ustalić np w którym pomieszczeniu powinniśmy szukać danej rzeczy, pytać wahadełka czy w ogóle jest ten przedmiot w pobliżu czy może został skradziony..

Jesli wiem że przedmiot jest w konkretnym pokoju to staję mniej więcej na jego środku i pytam gdzie powinnam szukać przedmiotu x? patrzę w którą stronę odchyla się wahadełko. Dokładnie wtedy sprawdzam kawałek pokoju który wskazało:) ta metoda świetnie się u mnie sprawdza.

Szukając pracy, mieszkania, partnera czy zwierzątka powinniśmy pytać wahadełko o wskazówki gdzie tego szukać. W którym mieście? ustalając najpierw które miejscowości mamy wokół siebie. W jakiej branży? Do jakich miejsc się udać (kino,restauracja, park)? to zawęzi krąg poszukiwań i przybliży nas do celu.

Prawda czy fałsz

 Kiedyś czytałam opis pewnej rzeczy. Taki skład i dodatkowe informacje.. Domyślałam się że część tego co było tam napisane jest po prostu kłamstwem ale wpadłam na pomysł że będę czytać zdaniami bądź fragmentami dane informacje i sprawdzę jak reaguje na to wahadło? Efekty były bardzo ciekawe przy niektórych zdaniach bądź słowach odchylało się wskazując na fałsz.

U mnie były to dodatkowe ruchy wahadełka gdzie fałsz pokazywało ruchem na wskroś w ten sposób:


Zaś prawdę w ten:


To tylko jako ciekawostka.. Spokojnie można ustalić że będzie się kręcić na tak gdy czytamy prawdę a na nie gdy czytamy coś nieprawdziwego.

W dzisiejszym zalewie informacjami taka umiejętność może się przydać. Ciągle jesteśmy czymś straszeni lub wprowadzani w błąd. Warto więc wyrobić sobie swoje zdanie.

Plansze do wahadełka analiza duszy

 W Internecie są dostępne plansze do analizy duszy opracowane wg książki Joe Pope "Świat w oczach Michaela". Wyglądają one tak: 


Więcej o nich i opisy do diagramów są np na forum pod tym linkiem:

Spodobały mi się głównie dlatego, że z powodzeniem można je wykorzystywać też do innych analiz niż tylko tych związanych z duszą.  Korzystając z nich możemy nie tylko poznać bliżej siebie ale też np zrozumieć co kieruje danym człowiekiem czy jakie wobec nas ma plany. Świetnie się sprawdzają do analizy dnia czy jakiegoś innego okresu czasu, w ramach ćwiczeń z wahadełkiem oczywiście:)

Na przykład diagram z trybami wykorzystuje do pytań typu jak się będę realizować danego dnia czy miesiąca. Jeśli wychodzi mi pasja będzie to najlepiej wykorzystany przeze mnie czas poświęcony ulubionym zajęciom. Gdy wypada na wytrwałość to trudny dzień pełen ciężkich zadań gdzie trzeba włożyć moc wysiłku, zaś gdy wskaże na obserwację to np nudny miesiąc w którym nic szczególnego się nie dzieje. Agresja to często walka, złość, wyzwania i kłótnie. Możemy też się poradzić w jaki sposób możemy osiągnąć jakiś cel lub jak będziemy się realizować w pracy czy np jako małżonka x? Poznać najlepszy sposób rozwiązania jakiejś sytuacji bądź zalecany sposób postępowania..
Diagram z postawami może się przydać do określenia tego jakie ktoś ma do nas nastawienie np przyszły szef albo ludzie z którymi pracujemy.. Ich postawa wobec nas wiele może o tym powiedzieć. Np cynik będzie oceniający i raczej krytyczny w stosunku do nas za to idealista będzie do nas pozytywnie nastawiony i chętny do współpracy:) można też ćwiczyć np z pytaniem jaką postawę ktoś przyjmuje wobec wyzwań lub czyjegoś sukcesu?
Diagram głównych cech negatywnych wskaże też główne przyczyny problemów np na pytanie główna cecha negatywna w małżeństwie X ? Męczeństwo czyli para nie dogaduje się, nie wytrzymują ze sobą, mają już dość trudnej i napiętej sytuacji i po prostu się ze sobą męczą. Inny przykład główna cecha negatywna sportowców pokazała się niecierpliwość co pasuje bo na wyniki i osiągnięcia trzeba poczekać. Wiele dziedzin sportowych jest też poprostu na czas..
Plansza z celami wyznaczy cel jakiejś osoby w wobec nas np pokora wskaże czyjeś pójście na ustępstwa a wzrost chęć poprawienia i ulepszenia relacji z nami. Może też pokazać czym się ktoś kieruje w swoich działaniach lub co chce osiągnąć. 
Diagram ról sprawdzi się w ustaleniu naszego zadania w danym miejscu. Np moja rola w moim domu? Służący- cóż.. Przynieś podaj pozamiataj. Domena kur domowych:D
Warto ćwiczyć na różne sposoby i dokonywać ciekawych odkryć.

Wahadełko a przemeblowanie

 Mam komodę która z początku wydawała się niezbyt trafnym zakupem. Za dużo szuflad za mało można w niej pomieścić..  Stała przy drzwiach ale to nie było dobre miejsce. I tak wpadłam na pomysł że zapytam wahadełka gdzie powinnam ją ustawić. Do wyboru były dostępne dwa miejsca. Stanęłam pomiędzy nimi i patrzyłam w którą stronę odchyli się wahadełko. Zastosowanie się do jego rady było strzałem w 10. Komoda wylądowała obok łóżeczka córki i świetnie się sprawdza do przechowywania jej rzeczy:)

Tak odkryłam kolejną pomocną i praktyczną stronę wahadełka. Idąc tym tropem zaczełam pytać także o najlepsze umiejscowienie dla konkretnych przedmiotów. Wiadomo że dobrze jest gdy każdy przedmiot ma swoje przypisane miejsce na które należy je odkładać. Trzeba tylko to miejsce znaleźć.

Także przy gruntownych porządkach wahadełko może być bardzo pomocne. Zdaża mi się pytać czy dany przedmiot będzie mi jeszcze potrzebny? Czy może powinnam go oddać? A może wynieść np na strych? W ten sposób można doskonale uporządkować swoją przestrzeń..

Z wahadełkiem możemy przejść przez cały proces jakiegoś remontu.. Bo nowe rzeczy mają się nie tylko podobać ale być praktycznymi i przyjemnymi w użytkowaniu. 

Ja z pomocą wahadełka dobieram także fahowców. Naprawdę to duża oszczędność czasu i pieniędzy gdy wybierze się kogoś kto konkretnie i tak jak należy zrobi to co chcemy. 

Remont przemeblowanie wahadełko i dom